Spotkanie z Tuwimem – VIA

15 listopada odbyła się w naszej filii kolejna lekcja biblioteczna z cyklu „Spotkanie z Julianem Tuwimem”

Tym razem – z życiorysem oraz twórczością poety zapoznali się uczniowie klasy VI A Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie.

Usłyszeliśmy wiersze: Lokomotywa

Zosia Samosia

Słoń Trąbalski

Dżońcio

Na zakończenie spotkania uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastyczno-technicznym „Bliżej Juliana Tuwima”

oraz napisali sprawdzian z wiedzy zdobytej podczas lekcji

Z radością informujemy, że największą wiedzą wykazała się Maja Wojciechowska. Po zakończeniu lekcji bibliotecznych z cyklu „Spotkanie z Julianem Tuwimem” odbędzie się wręczenie nagród dla uczniów, którzy wykazali się największą zdobytą wiedzą na temat poety, o czym poinformujemy wszystkich osobiście.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie!