Fundacja Orange dla bibliotek – Spotkania z pasjami

Czytelnicy  z  pasją

W ramach projektu Fundacji Orange „Spotkania z pasjami”, punktualnie o godz. 11:15 w czwartek  7 listopada w Filii 7 Książnicy Pruszkowskiej, rozpoczęła się 9. telekonferencja.

Bohaterem spotkania tym razem był pan Robert Jurek – osoba, która na emeryturze nauczyła się obsługi komputera i Internetu, a teraz jako Latarnik przekazuje tę wiedzę innym osobom starszym.

Uczestnicy konferencji z zainteresowaniem i uznaniem odnieśli się do projektu Fundacji Orange.

Dodatkowym elementem spotkania było uhonorowanie osób –  „Czytelników z pasją” dyplomami oraz wydawnictwami „Książnicy pruszkowskiej”, które na ten cel przekazał dyrektor Grzegorz Zegadło.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: miłośnicy literatury, historii i malarstwa, pasjonaci szydełkowania, tworzenia biżuterii, uczestnicy zajęć chóru i zajęć plastyczno – technicznych, a także osoby niosące pomoc innym, słabym i poszkodowanym przez los.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa wybranych prac pani Hanny Idzkowskiej, słuchaczki Uniwersytetu III Wieku. Całość  prac naszej „czytelniczki z pasjami” wystawiona była na wernisażu w MOK pt.: „Malarstwo nieprofesjonalne”, objęte patronatem przez  prezydenta Miasta Pruszkowa Jana Starzyńskiego.

Wszystko działo się przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.
Zapraszamy na kolejne spotkania do naszej czytelni w listopadowe czwartki.
Specjalne podziękowania dla:
Pawła Ratyńskiego, informatyka Książnicy pruszkowskiej, za sprawne przeprowadzenie transmisji.
Hanie Radomskiej, kierowniczce Dziennego Domu Pomocy Społecznej, za udział w spotkaniu  wraz z podopiecznymi.
Janeczce Prokopczyk, kierowniczce Filii – 1 za pyszną szarlotkę.

Więcej fotografii w naszej Galerii, a dokładne informacje o projekcie na stronie www.biblioteki.fundacja.orange.pl/biblioteka/spotkania_z_pasjami

Spotkania z pasjami

to projekt edukacyjny, dający możliwość:

• aktywnego spędzenia czasu wolnego
  • inspirujących dyskusji na ciekawe tematy
  • poznania pasji osób znanych
  • zadania pytania ekspertowi
  • podzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi

Spotkania odbywają się w formie wideo konferencji (on-line za pomocą streamingu) – łączymy się ze studiem, gdzie na żywo jest realizowany program – bohater spotkania opowiada o sobie i swojej pasji, a później odpowiada na zadane pytania.

Zapraszamy wszystkich seniorów i nie tylko w każdy listopadowy czwartek o godz. 11:00.

DO ZOBACZENIA W FILII 7!!!

Czytelnicy  z  pasją

zdjęcie 40334