Spotkanie z Julianem Tuwimem

7 listopada odbyła się w naszej filii lekcja biblioteczna z cyklu „Spotkanie z Julianem Tuwimem” dla uczniów z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie

Spotkanie poprowadził dyrektor Książnicy Pruszkowskiej – Grzegorz Zegadło,

który zapoznał dzieci z postacią poety oraz opowiedział wiele ciekawostek z jego życia. Fakt, iż młody Tuwim nie zawsze przykładał się do nauki cieszył się dużym zrozumieniem.

Po pogadance na temat ulubionych dzieł Tuwima rozpoczęliśmy czytanie wierszy poety.

Rozpoczął dyrektor Książnicy Pruszkowskiej – Grzegorz Zegadło wierszem „Dżońcio”

a następnie usłyszeliśmy wiersze: Rzepka

Cuda i dziwy

Dwa Michały

O Panu Tralalińskim

Abecadło

Słoń Trąbalski

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy IV napisali sprawdzian z wiedzy zdobytej podczas lekcji.

Z radością informujemy, że największą wiedzą wykazał się Jan Izydorczyk. Po zakończeniu lekcji bibliotecznych z cyklu „Spotkanie z Julianem Tuwimem” odbędzie się wręczenie nagród dla uczniów, którzy wykazali się największą zdobytą wiedzą na temat poety, o czym poinformujemy wszystkich osobiście.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie!

fot. Iwona Krzymowska

pozostałe fotografie – w naszej Galerii