80 lat pruszkowskiej koszykówki

oprawa twarda, szyta, 271 stron, ilustracje

ISBN 978-83-62144-24-2

cena wydawcy 25 PLN

80 lat pruszkowskiej koszykówki – 60 lat Międzyszkolnego Klubu Sportowego Jerzego Kwasiborskiego to przepięknie wydany subiektywny przegląd dziejów tej dyscypliny sportu w naszym Mieście, bogato ilustrowany archiwalnymi, często unikalnymi fotografiami oraz wycinkami prasowymi.

Luksusowe, jubileuszowe wydawnictwo do nabycia już od poniedziałku – 21 października w pruszkowskich księgarniach oraz we wszystkich pruszkowskich bibliotekach

„Od dłuższego czasu nurtowała mnie myśl upamiętnienia historii koszykówki w naszym mieście. Spisywane są wydarzenia znaczące dla rozwoju i życia Pruszkowa, ale koszykówka – chluba sportowa Miasta, nigdy nie doczekała się historycznego opracowania…”

Ze wstępu Jana Starzyńskiego, Prezydenta Pruszkowa

„Koszykówka w naszym mieście miała w ciągu minionych osiemdziesięciu lat triumfalne okresy, ale także, niestety, przeżywała znacznie chudsze lata. Mimo to była dyscypliną, w której pruszkowscy sportowcy osiągali znaczące sukcesy i jedynie jazda szybka na lodzie dorównywała jej swymi osiągnięciami sportowymi. Zawsze, a szczególnie w latach swojej świetności, skupiała zarówno dużą grupę młodych adeptów koszykówki, jak i kibiców, wywierając pozytywny wpływ na życie miasta, dając młodzieży przyjemne zajęcie, a mieszkańcom miłą rozrywkę i wiele uciechy w trakcie obserwowania zawodów stojących na wysokim poziomie sportowym. […]

Zdaję sobie sprawę, że nie sposób z kronikarską dokładnością opisać wszystkie wydarzenia, wyliczyć tysiące zawodników i niezliczoną ilość imprez. Ze swej strony starałem się przedstawić najważniejsze sukcesy oraz wyróżniających się zawodników i zamieszczać tylko te informacje, co do których byłem pewien, że są prawdziwe. Podobnych starań dokładali Koledzy – współautorzy fragmentów książki. Mimo to, do jej treści mogły się wkraść drobne błędy i przeoczenia. Za ewentualne niedokładności i pominięcia z góry przepraszam i proszę o wybaczenie.

Staraliśmy się przypomnieć Wam dokonania sportowe, abyście wspomnieli młode lata, a kolejne pokolenia zapoznały się z dokonaniami poprzedników…”

Ze wstępu Autora