INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO 2013/2014

Za późno…

Jest już zdecydowanie za późno, aby na żywo wysłuchać koncertu dyplomowego Iwony Krzymowskiej, który odbył się 25 bm. w SDK w Pruszkowie.

Za późno to również tytuł utworu, którym absolwentka Studio Wokalnego im.
J. Wasowskiego, przywitała przybyłych gości.

Z uwagi na egzaminacyjną formułę koncertu, repertuar zawierał różnorodne rytmy i gatunki muzyki. Oprócz wspomnianego, popowego przeboju Kayah, nie zabrakło również bluesa, swinga, soulu, polskiej klasyki muzyki rozrywkowej oraz gospel.

Wraz z profesjonalnymi muzykami i rewelacyjnym chórkiem towarzyszącym młodej artystce, widownia mogła zaśpiewać m.in. C`est la vie – Paryż z pocztówki, Człowiek jam niewdzięczny czy Ostatni raz zatańczysz ze mną, wykonanego przy akompaniamencie lutni arabskiej. Były też anglojęzyczne hity typu Until you come back to me – Steviego Wondera –oraz, szczególnie entuzjastycznie przyjęty przez widownię, żywiołowy utwór w gatunku latino, o dźwięcznym tytule La malanga. Zwieńczeniem koncertu były pieśni uwielbienia oraz gospel, czyli nurt muzyki najbliższy sercu rozśpiewanej Pruszkowianki.

Wykonując utwór na bis, bohaterka tego wydarzenia artystycznego, zaskoczyła wszystkich grając przebój Shackles na gitarze akustycznej.

Taki cud i miód. To nie tylko jeden z utworów wykonanych zgodnie z programem przez Iwonę. Tak można również podsumować cały koncert i niewątpliwie nieprzeciętne zdolności wokalne artystki. Muzykalnej bibliotekarce gratulujemy talentu, życzymy wielu sukcesów estradowych i z niecierpliwością czekamy na kolejny brawurowy występ.

W koncercie udział wzięli:

piano – Przemysław Zalewski

gitara elektryczna – Tomasz Stradomski