NARODOWE CZYTANIE

W akcji „Narodowe czytanie” udział wzięli: uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z wychowawczynią Grażyną Pakułą, wychowankowie świetlicy PKPS oraz czytelniczy i przyjaciele biblioteki.

Zgodnie z programem uczestnicy:

• czytali wiersze Aleksandra Fredry takie jak „Cygan i baba”, „Małpa w kąpiel”, „Osioł”, „Trzeba by” i „Zemsta”. Z pośród czytających wyłoniono najlepszych  lektorów.

• obejrzeli pokazy multimedialne wierszy Aleksandra Fredry,

• a następnie przystąpili do zajęć plastycznych, do których inspiracją były przeczytane wiersze.

Uczestnicy spotkania zostali obdarowani dyplomami, a lektorzy otrzymali dodatkowo tomiki bajek Aleksandra Fredry.

W bibliotece dostępna jest ekspozycja składająca się z prac plastycznych uczniów, dzieł Aleksandra Fredry oraz ilustracji do tomiku wierszy wydawnictwa Martel „Wiersze dla dzieci”.

Składamy podziękowania dla pani Grażyny Pakuły, wychowawczyni klasy II, za pomoc w realizacji akcji „Narodowe czytanie”.

Do zobaczenia za rok!

Pozostałe zdjęcia w naszej Galerii