X Tydzień Bibliotek 8-15.V.2013 r.

W ramach Tygodnia Bibliotek –  w Filii 7 Książnicy Pruszkowskiej, gościł u nas autor wierszyków i opowiadań dla dzieci, pan Rafał Lasota*

Na spotkanie z autorem przybyli uczniowie wraz z gronem pedagogicznym ze Szkoły Państwowej Niepublicznej nr 39, a także najmłodsi czytelnicy naszej filii. Autor zaprezentował napisane przez siebie tomiki wierszy: „Pląsaki”, „Śmieszki i Zachwytki” oraz „Roześmiane cienie”, które wkrótce ukażą się na półkach księgarskich.

Dzieci z zaciekawianiem wysłuchały wierszy i opowiadań czytanych przez autora, a także zaproszonych do czytania swoich kolegów i koleżanek. Chętnie odpowiadały na zadawane przez autora pytania i same również je zadawały.

Uczestnicy spotkania zostali obdarowani tekstem wiersza pt. „Cień”, a Pan Rafał Lasota otrzymał od nas bukiet wiosennych kwiatów. Na zakończenie wszyscy tłumnie skorzystali z możliwości zakupu książek z autografem i imienną dedykacją autora.

Tomiki wierszy Rafała Lasoty z ilustracjami Doroty Gellner będą dostępne wkrótce w naszej bibliotece.

*Rafał Lasota – dziennikarz, rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Targówek, poeta.

więcej zdjęć w naszej Galerii