Ferie z filmem w bibliotece

W ramach projektu „Ferie z filmem w bibliotece” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, w Filii nr 7 odbyły się projekcje filmów:

– „Punam” i „Kultura Daru”. W spotkaniu wzięły udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i wychowankowie
świetlicy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Po pokazie uczestnicy zostali zaproszeni
do dyskusji.

„Punam”
Nepalskie miasto Bhaktapur. Punam Tamang ma dziś dziewięć lat.
Gdy miała pięć, zmarła jej matka, zostawiając Punam z ojcem, nowonarodzoną siostrą Rabiną
i dwuletnim bratem Kriszną. Dzieci rzadko widzą ojca, pracującego od świtu do nocy, by zarobić na ich szkolne czesne (1,5 dolara amerykańskiego za jedno dziecko miesięcznie).
Dlatego w ciągu dnia to Punam pełni rolę głowy rodziny. Uboga, pięcioklasowa szkoła jest dla niej symbolem nadziei na łatwiejszą przyszłość.

„Kultura Daru”
Film „Kultura daru” jest zapisem drogi, jaką autorzy przebyli, towarzysząc w 2010 roku różnym przejawom
alternatywnej myśli społecznej opartej na współpracy, otwartości i bezpośredniej wymianie doświadczeń.
Śledząc ten nurt, realizatorzy natrafiają na różnorodne inicjatywy, które starają się przywrócić dynamikę wymiany człowiekowi i kulturze.

Więcej o programie: http://www.ceo.org.pl/pl/biblioteki/news/ferie-z-filmem-w-bibliotece-0

Но я отомстил "философия право учебник скачать" этому янки, будь он проклят!

Ангел "программное обеспечение для psp" опасливо забил крылом, создал ветер.

На "Пишу буквы: для одаренных детей 5-6 лет" пути своем встретил "краткое содержание 12 стульев" ты сосны Тронхейма, И легли их темно-зеленые кроны "Веселые стихи и сказки" возле вывороченных корней.

Здесь прошло "игровые автоматы играть онлайн 777" мое детство, здесь "играть игровой автомат dragon slayer" началась моя сознательная жизнь.

Хотя они "играть игровые автоматы бесплатно крышки" и были устремлены на него, "Приключения Васи Куролесова" не о нем была печаль, "Муфта, Полботинка и Моховая Борода. Кошки-мышки" отразившаяся во взоре.

Отвечали все понемногу, стараясь, так сказать, распределять вопросы по специальности.