SŁOWA – KSIĄDZ ROMAN, WYDANIE DRUGIE

slowa2

Ksiądz Roman Indrzejczyk

Słowa
wydanie drugie, 302 strony, 81 unikalnych fotografii – w większości kolorowych, wiersze, refleksje i fragmenty homilii.

ISBN 978-83-62144-14-3

cena 40 złotych
Od wydawcy:

„ a jaki tam ze mnie poeta…”
                                                                                 Ksiądz Roman Indrzejczyk, w kwietniu 2007 roku
Pomysł, żeby zebrać i wydać słowa Księdza Romana, kiełkował – dojrzewał w Książnicy Pruszkowskiej długo. Pierwszy raz pojawił się nieśmiało w kwietniu 2007 roku, podczas jednego ze spotkań w bibliotece przy ulicy Bohaterów Warszawy – w Jego dzielnicy. To było magiczne spotkanie. Sąsiedzi, przyjaciele, zaprzyjaźnione rodziny. Nastrój radosnego święta z odrobiną nostalgii. Odtąd zaczęliśmy zbierać rozproszone tomiki.
Niniejsza edycja nie rości sobie pretensji do pełnego zbioru słów i refleksji Księdza. Z pokorą przyjmujemy, że nie do wszystkich udało nam się dotrzeć. Tragiczne wydarzenia ubiegłego roku wymusiły niejako na nas pośpiech, ale i zmobilizowały też do pracy. Naszym zamierzeniem było więc ocalić to, do czego już mieliśmy dostęp i przekazać  czytelnikom do refleksji. Tym samym, wypełnić Jego wolę – czy może raczej pragnienie – bo,  jak napisał we wstępie do tomiku Człowiek dla człowieka:
„[…] Są osoby, które twierdzą, że moje przemyślenia „przydały się” w ich życiu, że pomogły ocalić coś ważnego i, być może pomogą też innym, może z zainteresowaniem to przeczytają… Nie ukrywam, że bardzo by mnie to uradowało.
[…]Może będzie to inspiracja do przemyśleń, jakaś dobra myśl do zastanowienia – jak to bywa, jak może być, czy jak być powinno… Wtedy będzie bardzo dobrze.”
Dla tych, którym mogą „się przydać” i dla tych, którzy szukają. A także dla tych, którzy już znaleźli. I dla wszystkich innych, którzy zechcą przeczytać – być może z czystej ciekawości tylko – przygotowaliśmy ten zbiór słów.
Chcemy także, aby przemówiły fotografie. Ich wybór – z konieczności niepełny – pokazuje wszakże pełnego człowieka. W pracy, służbie, zabawie i odpoczynku. Zwykłego człowieka. Takiego, jakim zawsze pragnął pozostać.
Pragnę w tym miejscu wyrazić gorącą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do powstania  tej książki, a zwłaszcza pani Annie Pawlak – siostrze Księdza, która szeroko otworzyła przed nami zarówno serce, jak i domowe archiwum.

Grzegorz Zegadło