LATA PRAWIE BEZGRZESZNE

lata0001

ISBN 978-83-62144-01-3

cena 30 PLN

Już do nabycia w najlepszych pruszkowskich księgarniach oraz naszych bibliotekach

NAKŁAD WYCZERPANY

Tadeusz Hubert Jakubowski, harcerz, Zaniak, architekt. Urodzony w 1931 roku w Pruszkowie, aresztowany w 1953 r., więziony do 1955 r. w Pałacu Mostowskich, na Rakowieckiej i w Rawiczu. Pracował w biurze projektów w Warszawie, publikuje swoje wspomnienia w prasie codziennej i periodycznej. Jego debiutem literackim była książka Znakiem tego oskarżony,  wydana przez Wydawnictwo Świat Książki w roku 2008, gdy miał siedemdziesiąt siedem lat.
W Latach prawie bezgrzesznych, w formie obrazków i migawek, Autor przedstawia zapamiętane zdarzenia od ostatnich lat przed wybuchem wojny aż do jej zakończenia oraz poprzez wczesny PRL  do aresztowania w czerwcu 1953 roku.
A wszystko zaczyna się od ulicy Topolowej – najpiękniejszej ulicy Pruszkowa, Polski, świata…

Książka jest drugą z zamierzonej przez naszą Bibliotekę serii pod roboczym tytułem:

Wspomnienia z pruszkowskich ulic

Pierwszą z nich była wydana lipcu tego roku Dzielnica milionerów